Nawigacja

Gdy zaczynał, był jeszcze studentem. Bardzo dobrym studentem, ale zagubionym i sfrustrowanym wizją sytuacji humanisty na rynku pracy po zakończeniu edukacji.

Miał dopiero 22 lata, a już utożsamiał się ze słowami piosenki zespołu Turbo „Dorosłe dzieci mają żal za kiepski przepis na ten świat”. Tym przepisem była dla niego zdająca się nie mieć końca edukacja. Ucz się synu ucz, nauka do potęgi klucz.

Do jednego z zawsze najlepszych uczniów, a potem studentów, coraz bardziej docierało, że edukacja nie daje jakiejkolwiek gwarancji na porządny start w dorosłe życie.

Przerażało go to tym bardziej, że wszystkie aktywności podejmowane bezpłatnie podczas studiów, w których upatrywał szansy na wzmocnienie swojej pozycji na rynku pracy, nie przynosiły póki co jakichkolwiek rezultatów.

W cztery lata po ukończeniu 18-go roku życia w dalszym ciągu był na utrzymaniu rodziców, którzy coraz częściej namawiali go do dorabiania na produkcyjnej taśmie. On mówił sobie, że nie po to tyle energii i sił włożył w dotychczasową edukację, by teraz iść na produkcję. Zresztą zupełnie się do tego nie nadawał. Po jednym dniu spędzonym na pakowaniu klawiatur, nabawił się zapalenia oskrzeli.

Gdy pewnego dnia postanowił założyć blog, nie zdawał sobie sprawy, jak przełomową okaże się ta decyzja z perspektywy czasu. Początkowo nic zresztą nie wskazywało, by blog miał coś zmienić. Nie wierzyli w to rodzice, nie wierzyli znajomi. On sam nie do końca wierzył. Mimo to, pisał. Uczył się. Rozwijał. Walczył ze zniechęceniem wynikającym z braku odzewu, czytelników, glorii i chwały, o której w swojej książce pisał Tomek Tomczyk.

W kilka miesięcy po zakończeniu studiów założył własną firmę. Blog w końcu zaczął się rozkręcać, pojawili się pierwsi klienci. Rok później nie był już w stanie obsłużyć samodzielnie wszystkich zainteresowanych. Po kolejnych kilku miesiącach zdobył nagrodę Blog Roku 2015.

Od frustracji do…

Dzisiaj, w dzień trzecich urodzin blogu, staje przed tobą zupełnie inny człowiek niż jeszcze kilka lat temu. Bardziej uśmiechnięty, bardziej pewny siebie i swoich umiejętności, łatwiej nawiązujący relacje z ludźmi. A przede wszystkim, szczęśliwy. Z odnalezienia swojej drogi.

Jeśli sfrustrowany, to tylko tym, że doba ma zaledwie 24 godziny, co uniemożliwia skuteczną realizację kolejnych projektów, czyli książki dla freelancerów, kursu o blogowaniu eksperckim i blogu osobistego.

Czy to droga od frustracji do spokoju? Nie szukam spokoju. Szukam wyzwań, rozwoju i płynącej z nich satysfakcji. To droga od zagubienia do pewności, że może być dobrze.

Podsumowanie

Nazywam się Wojciech Wawrzak, mam 25 lat, prowadzę praKreację od 22.09.2013 r. Blog dał mi możliwości, jakich nigdy się nie spodziewałem i otworzył furtki, które wydawały się zamknięte.

Jeśli jesteś tak samo zagubiony jak ja kilka lat temu, jeśli szukasz pomysłu na siebie, to po prostu daj się ponieść przygodzie blogowania. Rób to dobrze, pracuj ciężko, pomagaj ludziom. Reszta przyjdzie sama.

Pytania? Na wszystkie odpowiem podczas specjalnego urodzinowego webinaru.

Zrób mi urodzinowy prezent i udostępnij ten wpis innym.

Chcesz spotykać się ze mną częściej? Zapisz się na newsletter.

Powyższych zgód udzielasz mi, czyli Wojciechowi Wawrzak, ul. Tatrzańska 91/51, 93-279 Łódź. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania newsletteru. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.

 • Wojtek, gratuluję! Robisz kawał świetnej roboty! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Życzę Ci kolejnych wielu wielu sukcesów. Wspaniale, że odnalazłeś swoją drogę 🙂

  • Cześć, Ewelina! Wielkie dzięki za komentarz i ciepłe słowa. Działam dalej! 🙂

 • Lookreatywni

  podobno dobre pomysły rodzą się gdzieś na świecie często w tym samym czasie… 🙂 cieszę się, że i Ty i My działamy już od trzech lat i to z takimi sukcesami! 🙂 Trzymamy kciuki za dalej 🙂

  • Dzięki za komentarz! Również życzę wszystkiego dobrego i powodzenia! 🙂

 • Agnieszka

  Gratuluję i życzę powodzenia! Blog świetnie prowadzony, trafnie dobrane tematy kolejnych wpisów, bardzo pożyteczna wiedza. Zawsze podziwiam ludzi takich jak Ty, którzy potrafią stworzyć coś z pasją i niezależnie od kogokolwiek.

  • Cześć, Agnieszko! Dziękuję za ciepłe słowa, bardzo mi miło. 🙂

 • Fajny i motywujący tekst 😉

  Powodzenia w dalszym działaniu! 🙂 Ciekawe, gdzie będziesz za kolejne 3 lata!

 • Gratulacje! Bardzo fajnie jest czytać takie historie sukcesu 🙂

 • serfmen

  Naprawdę pozytywna historia i nie będę oryginalny jeśli napisze: gratulacje! W tym wszystkim najważniejsze, jest to, że robisz to co lubisz i czerpiesz z tego satysfakcje 😉 A co do trzecich urodzin to może jakaś promocja ? Zastanawiam się nad zakupem 1-2 Materiałów i to chyba fajny pomysł na taką akcje;) Chętnie zrobiłbym mały prezent urodzinowy dla Ciebie a przy okazji zaoszczędził trochę.
  Pozdrawiam
  Szymon

  • Cześć, Szymon! Dzięki za ciepłe słowa! Ceny nie obniżę, ale jeśli kupisz dwa produkty, to jeden mogę w języku polskim dopasować do Twoich potrzeb w razie potrzeby bez konieczności dopłaty. Taka usługa to najczęściej drugie tyle gotowego produktu.

   • serfmen

    Wojtek, taka oferta to już promocja! 😉

    • Promocja obowiązuje dzisiaj i w sobotę, tj. dzień webinaru. 😊

 • Rośnij duży, okrąglutki!

  PS
  Nie wszyscy nie wierzyli 🙂

  • Damian, no tak, Ty byłeś od początku, obserwowałeś i wierzyłeś, miło mi, dzięki! 🙂

 • Kamil Koszek

  Brawo! Warto pokazywać ludziom, że prawo wcale nie gryzie, a wszystkie te zawiłości nie będą gryzły 😉 Mi ostatnio w dość dużym prawnym problemie pomogła http://jaworska-kancelaria.pl/ ale z Twojego bloga będę teraz korzystał coraz częściej. Wiele cennych porad.

 • Monika

  Ponieważ jestem w podobnej sytuacji, powiem tylko: dzięki za motywację i cudowny webinar (tak, właśnie z niego przybyłam i czuję, że rozwiałeś wiele z moich wątpliwości, dziękuję za to!). Powodzenia w dalszych wyzwaniach 🙂

  • Dziękuję za ciepłe słowa, Monika i Tobie również powodzenia!