Taki mam #lawstyle, czyli prawnik wśród blogerów

Zawód, który wykonujesz kształtuje Twoją osobowość. Nie zaprzeczaj, takie są fakty. Na pewno pamiętasz swoich profesorów ze studiów. Wyobrażasz sobie któregoś w roli króla parkietu i tygrysa namiętnego flirtu? Jeśli tak, daję głowę, że nie studiowałeś prawa. Tutaj szkolą samych nudziarzy. Mnie też tak wyszkolili. Ale ja jestem przekorny i otaczam się ludźmi, którzy z tego nudziarstwa skutecznie mnie leczą. Tak było również podczas See Bloggers, blogerskiej imprezy w Sopocie. Po raz kolejny przekonałem się, że warto trzymać z blogerami.

Nie zapomnij, że najważniejsi są ludzie

Każde blogowe spotkanie to bezcenne źródło inspiracji. Świetnie, że są ludzie, którzy organizują takie imprezy! To była pierwsza edycja See Bloggers, więc nie obyło się bez kilku niedociągnięć, ale nie miało to najmniejszego znaczenia. W całej tej zabawie technikalia schodzą na drugi plan. W pierwszej kolejności chodzi o spotkanie wyjątkowych osób z całej Polski.

W Twoim życiu najważniejsi są ludzie. Bardzo długo dochodziłem do tej prawdy. Był taki czas, gdy wszystko, co robiłem, było wręcz absolutnym jej zaprzeczeniem. Wydawało mi się, że mogę podbijać świat bez niczyjego udziału i sam dla siebie jestem najlepszym towarzyszem. Myliłem się. Przejrzałem na oczy, gdy zacząłem prowadzić bloga i spotykać na swojej drodze innych autorów.

Im więcej od siebie dasz, tym więcej otrzymasz w zamian

Apogeum zrozumienia osiągnąłem podczas ostatnich kilku dni spędzonych w Trójmieście. Zaopiekowała się mną Anita Demianowicz, autorka bloga podróżniczego – wyjątkowa osoba, której należą się wyjątkowe podziękowania. Dzięki kilku dniom spędzonym u Anity w domu zrozumiałem, że im więcej ludziom dam od siebie, tym więcej otrzymam w zamian. Otwartość, zaufanie, uśmiech – trzy cechy, na których nie warto oszczędzać, bo wracają niczym bumerang.

Dzięki Anicie para przechadzająca się po gdyńskim nabrzeżu dostała ode mnie sesję fotograficzną. Poprosili mnie o zrobienie jednego zdjęcia, a ja z bananem na twarzy cyknąłem kilkanaście różnych ujęć. Byłem tak naładowany pozytywną energią, że chciałem czynić dobro!

Blogerzy podróżniczy to wyjątkowe osoby ze względu na styl życia, który prowadzą i który wyrabia w nich określone cechy. Ale See Bloggers było okazją, by poznać również blogerów parających się inną tematyką. Wszystkich ich, niezależnie od kategorii, łączy jedno – totalna i niesamowita otwartość na drugiego człowieka.

Prawnik vs bloger = walka skazana na przegraną

Najwięcej życzliwości, dobroci i uśmiechu spotkało mnie na przestrzeni ostatnich lat ze strony blogerów. Wcześniej przyzwyczajony byłem do prawniczego koleżeństwa, któremu bliższa zawsze była atmosfera rywalizacji i taniego lansu. Ładne ciuszki, mądra mina, równo zaczesana grzywka, mylne przekonanie o swojej wyższości. Wybór pomiędzy tymi dwoma skrajnymi postawami jest dla mnie oczywisty.

Gdy podchodzisz do nieznajomego prawnika i mówisz mu „cześć”, ten spogląda na Ciebie z góry, rzuca jakąś odpowiedź od niechcenia po czym odwraca się do Ciebie plecami. Gdy podchodzisz do nieznajomego blogera i mówisz mu „cześć”, ten uśmiecha się do Ciebie, nawiązuje rozmowę i po chwili jesteście najlepszymi przyjaciółmi od lat.

Sporo osób z mojego otoczenia uważa to, co robię za fanaberię, głupotkę, zajęcie bez znaczenia, stratę czasu. Nie mają pojęcia, ile na tym tracą. Wystarczy poczytać Rafała Chmielewskiego, by przekonać się o sile bloga prawniczego. Ale poza aspektem zawodowym, jeszcze więcej tracą, jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Nie widzą, nie rozumieją, a ja nie mam zamiaru im tego tłumaczyć. W moich oczach stoją na przegranej pozycji.

Zapraszam, poznaj mój #lawstyle

Na See Bloggers byłem jedynym autorem bloga prawniczego. Pojechałem do Sopotu, bo wierzę, że ludzie są najlepszą inspiracją, motywacją i czynnikiem rozwojowym. Nie chcę żyć tylko w papierach, dokumentach, przepisach, komentarzach, ustawach. Chcę być blisko ludzi i razem z nimi tworzyć wspólną historię. A przecież to oczywiste, że najbardziej wciągające historie tworzą blogerzy.

Ps. Podoba Ci się mój #lawstyle? Pokaż go światu na swoich kanałach społecznościowych. Kilka przycisków poniżej ułatwi Ci to zadanie, dzięki!
[ssboost]

Zdjęcie w nagłówku dzięki uprzejmości Eweliny Choroby.

Niestety, ale wybrałeś/aś brak obsługi systemu komentarzy Disqus w menu cookies. Zmień to ustawienie, żeby zobaczyć w tym miejscu komentarze.