Rekrutacja? To nie jest ogłoszenie o pracę

Cześć, dzień dobry!

Nazywam się Wojciech Wawrzak, jestem radcą prawnym, autorem bloga praKreacja.pl i Sprawcą Zamieszania w ramach specjalistycznej kancelarii prawnej praKreacja.legal.

Rekrutacja? To nie jest ogłoszenie o pracę

Wojciech Wawrzak

Poszukuję do współpracy prawnika, który:

  • jest dobry w pisaniu umów i regulaminów,
  • rozumie branżę kreatywną i internetową,
  • lubi pracę zdalną,
  • wystawia faktury VAT,
  • dba o szczegóły, nawet jeśli ludzie posądzają go o upierdliwość,
  • jest w pełni samodzielny,
  • ceni sobie wolność i niezależność,

a jednocześnie nie chce zajmować się organizacją pracy, mozolnym marketingiem i zdobywaniem klientów na własną rękę.

Jeżeli lubisz to, co robisz, czujesz, że jesteś w tym dobry / dobra i chcesz zająć się pracą stricte merytoryczną, bo w tym odnajdujesz się najlepiej, to proponuję Ci prosty układ.

Ja zdobywam klientów, przekonuję ich, że warto nam („nam”, bo dołączasz do zespołu praKreacja.legal) zaufać, a Ty dbasz o to, żeby klient faktycznie stwierdził, że było warto.

Szczegóły poniżej.

Tytuł zawodowy

Nie musisz mieć tytułu radcy prawnego lub adwokata.

Ważne żebyś miał / miała wiedzę, doświadczenie i pełną samodzielność w działaniu.

Nie szukam asystenta / asystentki ani prawnika do przyuczenia.

Szukam fachowca pewnego (w granicach zdrowego rozsądku) swoich umiejętności.

Czas pracy

Praca w pełni zdalna z wykorzystaniem narzędzi Google oraz komunikatora Slack.

Ty decydujesz, kiedy pracujesz.

Mnie interesuje wyłącznie wywiązywanie się z ustalonych terminów i sprawna komunikacja, bez czekania dwóch dni, aż odpowiesz na moją wiadomość.

Zasady współpracy

Rozliczenie projektowe na podstawie faktury VAT.

Przedstawiam Ci potencjalne zlecenie wraz z terminem realizacji, proponuję warunki finansowe, podejmujesz decyzję, czy bierzesz, rozliczamy się zbiorczo na koniec miesiąca.

Ja zdobywam klientów, ja ustalam warunki współpracy, Ty wykonujesz zlecenie dla klienta, pozostając z nim w kontakcie w zakresie realizacji usługi.

Nie przejmujesz klientów kancelarii, nie proponujesz im swoich usług, nie próbujesz obejść systemu.

Możesz pracować dla innych kancelarii, chyba że dogadamy się na wyłączność, bo będzie nam się super razem pracowało, stwierdzisz, że chcesz full-time i ja stwierdzę, że to w sumie fajny pomysł.

Na początek proponuję jednak działanie projektowe.

Wynagrodzenie

Powiedzmy, że na początek chciałbym Ci w miesiącu powierzyć od dwóch do czterech większych projektów do poprowadzenia.

Daje nam to, tak mniej-więcej rzecz jasna, jakieś 2 – 6 tyś. złotych netto wynagrodzenia dla Ciebie, w zależności od skali tych projektów.

Wyjdzie w praniu, choć pieniędzy prać nie będziemy.

Rekrutacja? To nie jest ogłoszenie o pracę

Dlaczego „nie”?

Jeżeli szukasz pracy od razu na pełen etat z gwarancją stałego zatrudnienia, płatnym urlopem i wynagrodzeniem za samą gotowość do pracy, to uczciwie mówię, że to nie tutaj.

Jeżeli jednak lubisz pracą merytoryczną, dobrze się w niej odnajdujesz, a jednocześnie masz przestrzeń na dodatkowe zlecenia za uczciwe pieniądze, to możemy razem wyruszyć na podbój świata.

Kto wie, może wspólnie stwierdzimy, że monogamia fajna również zawodowo i zwiążemy się na stałe.

Dlaczego „tak”?

Bo fajnie otaczać się ludźmi, z którymi coś nas łączy.

Jeżeli nie znasz jeszcze bloga praKreacja.pl i nigdy wcześniej nie byłeś / byłaś na stronie kancelaryjnej praKreacja.legal, to rozejrzyj się, bo myślę, że te miejsce mówią same za siebie, gdy chodzi o wartości, sposób pracy i komunikacji.

Jeżeli masz więcej czasu i ochotę, możesz posłuchać kilku rozmów, w których opowiadam o swojej wizji życia zawodowego, np. tutaj:

Zobacz również, co razem z Kasią i Arkiem robimy w ramach Legal Room oraz jakie herezje wypisuję na swoim blogu osobistym.

Jeżeli to z Tobą w żaden sposób nie rezonuje, a wręcz Cię odstręcza, to dajmy sobie spokój, bo nic z tego nie będzie. Uszanujmy swoją indywidualność, uściśnijmy sobie dłonie, ale odpuśćmy współpracę, bo po prostu będziemy się ze sobą męczyć, a przecież nie o to chodzi.

Co teraz?

Jeżeli masz ochotę porozmawiać o współpracy, wyślij wiadomość na adres wojciech.wawrzak@prakreacja.pl.

Nie wyznaczam żadnego konkretnego terminu, bo może być tak, że połączymy się wideo, zadzieje się chemia i nawiążemy współpracę od razu, przynajmniej testową.

Może być też jednak tak, że zgłosi się sporo osób i będę chciał umówić więcej rozmów.

Na pewno chciałbym zamknąć ten proces rekrutacyjny z końcem lutego.

Czy „proces rekrutacyjny” to w ogóle dobre słowo? Nie wiem, nie czuję się rekruterem, ale tak przyjęło się nazywać wszelkie ogłoszenia o pracę / współpracę.

Niech będzie więc, że na maile czekam do połowy lutego. Oooo, akurat, do Walentynek.

Rekrutacja? To nie jest ogłoszenie o pracę

Tylko błagam, nie wysyłaj CV i listu rekrutacyjnego. Albo inaczej – niech listem rekrutacyjnym będzie po prostu wiadomość od Ciebie nie ograniczająca się tylko do sztampowego „w odpowiedzi na ofertę pracy….”. #IfYouKnowWhatIMean

Opowiedz mi historię. Byle prawdziwą. Dlaczego chcesz współpracować, co robiłeś / robiłaś do tej pory, jakie masz doświadczenie i umiejętności, które mogą być przydatne. Resztę pozostawiam Twojej inwencji.

No i jeśli masz jakieś zobowiązania, które pozwalają Ci zacząć współpracę dopiero od jakiegoś tam momentu, to napisz o tym. Osobiście chciałbym zacząć jak najszybciej, nie później niż w marcu.

Byłoby super, gdybyś mógł / mogła podesłać od razu przykład umowy lub regulaminu, z którego jesteś szczególnie dumny / dumna. Wiadomo, zanonimizowany i nie naruszający tajemnicy zawodowej ani obowiązku poufności.

Tak jak wspominałem, na pewno będę chciał połączyć się wideo. Nie wiem, ile wiadomości spłynie, ale jeśli sporo, to uprzedzam, że najpierw dokonam „selekcji kandydatów”.

Dobra, starczy tych wygibasów. Jeżeli nadal masz ochotę porozmawiać o współpracy, to wyślij maila i jesteśmy w kontakcie.

wojciech.wawrzak@prakreacja.pl

Pozdrawiam
Wojciech Wawrzak

P.S. Wysyłając maila, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu przeprowadzenia rekrutacji.

Dane będą przetwarzane przeze mnie, tj. Wojciecha Wawrzaka, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą „Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Wawrzak”, ul. Tatrzańska 91/51, 93-279 Łódź, NIP: 9820359615.

Podstawa prawna przetwarzania to art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli Twoja zgoda.

Dane zostaną usunięte po zakończeniu procesu rekrutacyjnego, nie później niż do końca marca 2021 roku, chyba że zgodzisz się, żeby zachować dane na potrzeby ewentualnych przyszłych rekrutacji.

W przetwarzaniu danych osobowych bierze udział dostawca poczty e-mail. Jeżeli połączymy się wideo, to również dostawca komunikatora wideo.

Dane przechowywane są na serwerach zlokalizowanych na terenie EOG. Dane telemetryczne, nie pozwalające na Twoją identyfikację, mogą być transferowane poza EOG, w szczególności do USA.

W każdej chwili możesz poprosić o informację, jakie dane na Twój temat posiadam, jak również sprostować te dane, poprosić o ich usunięcie, ograniczenie przetwarzania lub przeniesienie, cofnąć zgodę na przetwarzanie danych, jak również złożyć skargę do PUODO.

Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji.

Sam / sama decydujesz, jakie dane mi przekazujesz.

Jeżeli będzie mi brakować jakiś informacji, które uznam za potrzebne, dopytam o nie.